ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8692329
*
nr 869 2329
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), Intreiör, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 55x55, unframed.
WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x55
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 13 2014
at 19:36:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 16:24:01
1
100 kr
11/1 15:25:26
2
150 kr
11/1 19:28:02
1
250 kr
11/1 22:13:06
3
450 kr
11/1 22:41:38
1
400 kr
11/1 22:42:08
1
500 kr
13/1 19:29:49
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Evy Låås
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås interiör på baksidan stämpelsign svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2050 OIL PAINTING
Evy Låås (1923-1999), Sweden. Signed, portrait of ..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 19:54
*
Evy Låås
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Evy Låås
nr 869 2329
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), Intreiör, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 55x55, unframed.
WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x55
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday January 13 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/1 16:24:01 | 1 | 100 kr |
11/1 15:25:26 | 2 | 150 kr |
11/1 19:28:02 | 1 | 250 kr |
11/1 22:13:06 | 3 | 450 kr |
11/1 22:41:38 | 1 | 400 kr |
11/1 22:42:08 | 1 | 500 kr |
13/1 19:29:49 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Evy Låås
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.Read more about Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås interiör på baksidan stämpelsign svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2050 OIL PAINTING
Evy Låås (1923-1999), Sweden. Signed, portrait of ..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 19:54